Sıralama seçin
Toplam 84 ürün görüntüleniyor.

Midi Klavye Nedir ? Kullanım Alanları Nerelerdir?

Midi Klavye Nedir?

Midi’nin açılımı "MUSICAL INSTRUMENT DIGITAL INTERFACE” tir. Türkçe karşılığı “Müzikal Entruman Dijital Arayüzü” şeklinde ifade edilebilir. Midi Klavye diye bildiğimiz ve genelde org isimli çalgının bir küçük versiyonu olarak da adlandırılan tuşlu enstrümanlardan biridir. Ses gönderme ve ses alabilme özelliğine sahiptirler ancak bunlar tek başlarına kullanılamazlar yani midi klavyeler tek başına çok işlevli değildir. Bu durum orglara midi klavyeleri ayıran temel noktalardan biridir. Orglar bünyelerinde dahili ses modülü bulundururlar. Bu yüzden harici bir ses modülüne ihtiyaç yoktur ancak harici bir ses modülü ile de kullanılabilir. Bir midi klavye işlevli hale getirilebilmesi için bir ses modülüne ihtiyaç vardır. Bu ses modülleri çok farklı yapılarda ve çeşitlerde olabilir. Örneğin bir bilgisayarı bile ses modülü olarak kullanabilirsiniz.

Midi klavyeler genelde aracı görevi görürler hangi tuşa basıldığını ses modülüne iletir ses modülü basılan tuşun hangi sesi çıkarması gerektiğini bilir ve bu sesi çıkarır. Kısacası midi klavyeler elektronik ortamda müzik enstrümanlarının ve ses modüllerinin veya bilgisayarların birbirine komut (ses,ışık,görüntü) göndermelerini sağlar.
Birçok çeşidi ve özelliği bulunan midi klavyeleri en uygun fiyat ve en uygun ödeme koşulları ile Electromiles.com’da bulabilirsiniz.

Midi Klavyelerin Kullanım Alanları Nerelerdir ?

Midi klavyelerin kullanım alanları birden fazladır fakat en çok kullanım alanı ses komutu göndermektir. Örneğin bir yazılımınız var ve bu yazılım piyano tonu ile ilgili ve sizde piyano sesi almak istiyorsunuz ama piyanonuz yok veya piyano alacak bütçeniz yok burada devreye midi klavyeler giriyor. Bunun için yazılımın dışında bir ses modülüne ihtiyaç bulunmaktadır. Bu ses modülü de bilgisayar olsun. Önce midi klavyenizi bilgisayarınıza bağlarsınız piyano tonu içeren yazılımınızı açarsınız ve istediğiniz ses tonlarını böylece midi klavye ile elde etmiş olursunuz. Burada olay sizin hangi enstrüman sesi istediğinize ve kullandığınız programa bağladır. Kullandığınız yazılımda saz keman gibi enstrümanların tonu mevcut ise istediğiniz enstrüman tonunu almak için yazılımdan enstrümanı seçip istediğiniz tonu elde edebilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.