Sıralama seçin
Toplam 1977 ürün görüntüleniyor.

Aktif (Kabin) Hoparlör & Pasif (Kabin) Hoparlör

Aktif Hoparlör Nedir Nasıl Çalışır?

Aktif hoparlörler sinyal ya da sesin içinde bulundurduğu güç kaynağı sayesinde sesin her hoparlöre farklı frekans aralığında dağılmasını sağlar. Bu tip hoparlörlerde güç kaynağı bulunduğundan dolayı bağlanacakları bir elektrik şebekesine ihtiyaç duyarlar. Aktif hoparlörlerin maliyeti yüksektir.Kaliteli malzemelerden oluşan pasif sistemler aktif sistemlere göre daha iyi sonuçlar verse de bunlar belirli bir seviyenin üzerine çıkmadığından yüksek ses isteyenlerin işini tam anlamıyla görmeyecektir.

Pasif Hoparlör Nedir Nasıl Çalışır?

Pasif hoparlörler ise bünyesinde güç kaynağı bulundurmadığından ses ve ya sinyal dijitalten DAC aracılığı ile analog sisteme dönüştürüldükten sonra müdahale imkanı sunar. Pasif hoparlörler harici amfiye ihtiyaç duyar bu bir yandan eksi olabilir ama aktif hoparlörlerdeki dahili amfinin kapasitesi hariciye göre düşüktür yani pasif hoparlörlerin ihtiyaç duyduğu harici amfinin kapasitesi daha yüksek olduğundan daha iyi sonuçlar almanız mümkün olacaktır.

Her iki hoparlör türünün de artı ve eksileri bulunmaktadır. Aktif hoparlörlerin artıları; setup kolaylığı sunar kurulumu kolaydır. Amplifikatör ve hoparlör uyumu vardır ve taşıması da genelde kolaydır. Eksileri ise sadece fiyat açısından yüksek olmasıdır. Pasif hoparlörlerin artıları; eşdeğeri olan aktiflere göre maliyet anlamında daha avantajlıdır. Eksileri ise; pasiflerde kullanılacak olan ekipman sayısı fazladır ve ekstra amplifikatör gerektirir ve buda artı bir maliyettir.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.