Sıralama seçin
Toplam 184 ürün görüntüleniyor.

Dj Sistemleri ve Dj Ekipmanları

Dj ler çaldıkları platforma göre değişik tarzlarda müzikler yaparlar ve tarzlarına göre de bazı teknikler kullanırlar. Örneğin eğlencenin sürekliliğini sağlamak için şarkıları, kesintisiz yani birbirlerine bağlayarak çalarlar. Birbirlerine yakın ritim ve tempolu şarkıları, geçiş yaparken, üst üste bindirir, böylece akışı bozmamış olurlar. Farklı geçiş teknikleri de kullanarak programları boyunca, eğlencenin tansiyonunu istedikleri seviyede tutarlar.

Dj Set ve Dj Setup Özellikleri

İlk yıllarında Dj'lerin plak kullandıklarını biliyoruz.Aslında günümüzde hala birçok dj plak kullanmaktan keyif alır. Hatta bazı Dj'ler hala plak kullanır. Geçmişten, günümüze kullanılan formatlar, plak, cd, mp3 ve Dj set şeklinde gelişmişlerdir. Plak ile cd teknolojileri çok farklıdır. Plak, yapısı gereği rezonansı daha güçlü ve üzerinde çok fazla oynanmadığı için daha doğal yayın yapan bir sistemdir. Fakat ses teknolojilerinin gelişmesi ve cd gibi bir devrimin  yaşanmasından dolayı artık plak, pek fazla üretilmemektedir. Güncel müziğin büyük çoğunlukla dijital ortamlara kopyalanması, plağın artık nostaljik bir yapı olarak kalmasına sebep olmaktadır.

Dj Midi Kontrol Üniteleri

Günümüzde ise müzik arşivlerini bilgisayarlarında saklayan Dj ler, midi controller aracılığı ile mp3'lerini kontrol etmeye başladılar. Bilgisayarın sunduğu imkanlar ile Dj midi kontrol ünitelerinin gelişmiş kullanım seçenekleri Dj'lik mesleğinin yeni bir döneme girmesine sebep olmuştur. Geçmişte yetenek ve müzik kulağı gerektiren bir çok yöntemi  artık kontrol üniteleri ve bilgisayarlarımız yapıyor. Bu durum bence el becerilerimizi çok zorlamadan, enerjimizi üretkenliğimiz için kullanmamıza sebep olmaktadır. Ben,sadece temel kurallara uyarak, aşırı kuralcı olmadan kendi tarzımızı oluşturmanın ve ruhumuzu yansıtmasının doğru olduğunu düşünenlerdenim. Beni diğer Dj'lerden ayıran en önemli özelliğimin tarzım olması gerektiğini düşünüyorum.Yani gelişen teknolojiye açık olmalı ve yakından takip etmeliyiz.

Dj Setlerinde Lider markalar Pioneer Dj, Denon & Numark

Djler kullandıkları Dj ekipmanlarını çok iyi tanımalıdırlar. Djler için tasarlanmış birçok dj ekipmanı üretilmektedir ve teknoloji hızla geliştiği için büyük elektronik şirketleri her yıl yeni modeller üretir ve yeni ürünlerine, teknolojinin getirdiği yeni özellikleri eklerler. Bu gelişim her gecen yıl dj'lerin işini kolaylaştırdığı gibi, yeni teknikler geliştirme ve kullanmalarına olanak sağlar. Yani dj'lik de sürekli gelişen teknoloji ile birlikte gelişen bir branştır.Bu konuda en çok yardım alabilecekleri kaynak ise Pioneer Dj. Dj'ler bu gelişimin içinde oldukları ve sunulan imkanları kullandıkları ölçüde kendi tarzlarını oluşturma fırsatı bulurlar. Pioneer Dj aynı zamanda Pioneer markasının uluslararası dj markasıdır. Djler yeni çıkan ürünler , dj setinden yeni çıkan mixlere kadar her ayrıntıyı burdan takip ederler

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.