TC Electronic - RH 450 Bass Gitar Processor

Paylaş:
Stok Kodu
:
44705
Stok Durumu
:
Bilgi Alınız
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Beni Ara
 • Hızlı Mesaj
 • Öneri Kutusu
 • Tavsiye Et
 • TC Electronic RH 450 Bass Gitar Processor

  RH450'nin sound'unu duyup, gücünü hissedip size sunduğu şaşırtıcı özellikleri gördüğünüzde TC Electronic'in bas ekibinin basçıların her zaman istediklerini sonunda verebilmiş olduklarını farkedeceksiniz: Ödün verilmeden tasarlanmış bir amfi sistemi.

  Onlarca yıllık yüksek teknolojili amfi tasarımı ile sinyal işleme konusundaki araştırma ve geliştirmeleri sonucunda TC dışındaki hiçbir firma kullanıcılara bir bas amfi sistemi içinde bu denli yüksek güç, esneklik ve ton çeşitliliği sunamamaktadır.

  TC Electronic'te bas ürünleri basçılar tarafından basçılar için tasarlanmaktadır. Yıllar yılı sahnelerde ve stüdyolarda zorluklar altında elde edilen canlı ve stüdyo kayıt tecrübelerini biriktirdik. Çalma, dinleme, düzeltme - özetle "bası yaşama"- sırasında harcanan sayısız saatler sonrasında sizlerin grup, performans ve stüdyo kayıtlarında gerçekten neler istediklerini ve gerçek ihtiyaçlarınızın neler olduklarını anladık. TC olarak sizlere RH450'yi sunmaktan gurur duyuyoruz.

  Herkesin eksikliğini bildiği ihtiyaçlara cevap verebilen RH450'nin zengin özelliklerini gördüğünüzde "şimdiye kadar neden biri bunu düşünemedi ki" demekten kendinizi alamayacaksınız. Biz buna "Bass Amp 2.0" diyoruz.
  Prova Girişleri
  Kendi kendine bir enstrüman çalmak zaman zaman tatsız ve sıkıcı olabilir, ama herkesin pratik yapmaya ihtiyacı olduğu da bir gerçek. İşte bu yüzden RH450'de prova girişleri "rehearsal inputs" mevcuttur. Cihazın arka tarafında bulunan mini-jack girişe, ipod, cep telefonu, bilgisayar ve benzeri her türlü ses kaynağını rahatlıkla bağlayıp bu kaynaktan gelen ses üzerine istediğiniz şekilde prova yapabilirsiniz. Kulaklık pre-amfisi ise doğrudan TC Electronic Studio Konnekt 48'den alınmış olup üzerinde bas sinyali için "speaker filter" bulunmaktadır.


  Entegre Tuner
  Tüm basçıların bir tunera ihtiyacı vardır. Ancak şimdiye dek tüm amfilerin verebildiği sadece bir "Tuner out" tan ibaret idi... RH450 ile tek yapmanız gereken Mute tuşuna bir kez basmak olacaktır. Böylelikle ışıklı halka eşliğinde full-resolution bir tuner anında kullanımınıza hazır olacaktır.

  RC4 remote kontroller'ı kullanarak da bu özelliği kontrol edebilirsiniz.


  Kullanıcı Presetleri
  Şimdiye dek preset kullanmamış olabilirsiniz ancak bunun tek sebebi böyle bir imkanınızın olmamasıydı. Sahnede birden fazla bas çalan herkes birkaç tane preset'in hayatlarını ne kadar kolaylaştıracağını tahmin edebilir. RH450 ile örneğin 4 veya 5 telli baslarınız arasında veya Rickenbacker ile Fender Jazz arasında hemen geçiş yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken basınızı takmanız ve "araba teybi" tarzında çalışan Store & Recall kontrolleri ile uygun preseti çağırmanız olacaktır. RH450'de üç ayrı kullanıcı preset'i mevcuttur.


  Esnek Ton Kontrolleri
  Klasik amfilerde görmeye alıştığınız kontroller ve sunulan birçok ince ayar seçeneği ile aradığınız sound'u yakalamanız çocuk oyuncağı. Çok büyük bir ihtimal ile bu kontroller size yetecektir. Ama yetmez ise ton kontrollerin çalışma aralıklarını de değiştirme imkanınız var. Bu özelliğin teknik terimi "semi-parametric" ton kontrolüdür, arttırmak veya azaltmak istediğiniz frekansı tam olarak bulmanızı sağlar. Istediğiniz ayarı yaptıktan sonra bu ayarı preset olarak kaydetme imkanınız da vardır.

  Tube Tone™
  Bir çok transistörlü amfi tasarımında tüp sound'u yakalayabilmek için küçük bir pre-amfi tüp devresi kullanılmaktadır. Ancak bu tasarımlar full bir tüplü pre-amfi ve power-amfi katının kritik karakteristiklerini -gerçek bir tüp sound için olmazsa olmazlardan- hesaba katmadığından genellikle başarısız sonuçlar elde ederler. TubeTone™ ise gerçek bir tüp sound'u elde edebilmek için tüp amfilerin full karakteristiklerinin emülasyonunu gerçekleştirmektedir.


  Spectra Comp™
  Birçok basçının bildiği üzere entegre compressor'ler o kadar da iyi ses vermezler. Standart bir compressor genel olarak low string tarafından kontrol edilme eğilimindedir fakat RH450'deki SpectraComp teknolojisi her tel için ayrı çalışan multi-band compression kullanarak dengeli bir compress elde etmenizi sağlayacaktır.

  Teknik Özellikler

  Giriş katı  
    Giriş Konnektörü 1/4" Jack
    Giriş Empedansı 1 MOhm / 100pf
    Kazanç aralığı -96 ila 32dB
  Ton Kontrol  
    Bass Ana Freq: 280Hz (Aralık: 71-1120Hz, Kazanç: +15/-24dB)
    Low Mid Ana Freq: 400Hz (Aralık: 100-1600Hz, Kazanç: +15/-24dB)
    High Mid Ana Freq: 800Hz (Aralık: 200-3150Hz, Kazanç: +15/-24dB)
    Tiz Ana Freq: 1600Hz (Aralık: 400-6300Hz, Kazanç: +12/-24dB)
  Tube Tonu: 0 ila 12, Tube amp efekt miktarı
  SpectraComp: 3 band'lı spectral compressor
  Preset seviyesi: -12 ila 0 dB kazanç azaltma
  Kullanıcı presetleri: 3 preset (Mute ve ana seviye dışındaki tüm ayarlar için)
  Tuner  
    Ayar aralığı Chromatic, constant on A0 (27.50Hz) to E5 (659.26Hz)
    Mute Hoparlör, kulaklık ve ana çıkışlar
  Kulaklık çıkışı: Stüdyo kalitesinde kulaklık çıkışı
    Empedans 40 ila 600 Ohm
    Elektrik girişi Universal 100 - 240V 50/60Hz (80w @ 1/8 Power)
  Hoparlör çıkışı: Kombine Speakon / 1/4" jack
  Güç gereksinimi: 450 Watt (800W peak)
  Balanslı Çıkış: Transformatörlü, balanslı XLR, Pre/Post Pre-amp
    Max çıkış +0 dBu
    Optimal yük 600 Ohm
    Empedans: 1 Mohm  
  Preamp çıkış 1/4" Jack, Balanslı çıkış, Max çıkış seviyesi = +8dBu
  Power amp giriş 1/4" Jack, Balanslı giriş, Empedans 10 kOhm,
  Max giriş seviyesi = +8 dBu
  Prova giriş RCA sağ/sol giriş, ipod uyumlu
  Dijital kayıt çıkışı Balanslı XLR, AES/EBU, (24-bit)
  Remote bağlantısı 5 pinli DIN
  Boyutlar: 275 x 290 x 66 mm
  Ağırlık: 4 kg.
  Garanti Bilgisi
  :
  24 Ay
  Ürün Etiketleri
Bizimle İletişime Geçin
Atakan İlhan
Burak Güler
Sedef Güler
0850 532 69 19 - destek@maydanozmuzik.com
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.