Rupert Neve Designs - 5015 Mic Pre + Compressor

Paylaş:
Stok Kodu
:
60986
Stok Durumu
:
Bilgi Alınız
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Beni Ara
 • Hızlı Mesaj
 • Öneri Kutusu
 • Tavsiye Et
 • Tümü ile analog Portico 5015, 5012 ve 5043 modellerinde kullanılan bağımsız transformatörle kuple edilmiş mikrofon preamp ve compresör/limiter katlarını kullanmaktadır. 5015 Rupert Neve tasarımlarından beklenen üstün ses kalitesini günümüz stüdyolarında gereken esneklik ile birleştirmektedir. 5015'in üzerindeki "To compressor" düğmesi ile harici bir bağlantıya gerek duymadan mikrofon katının çıkışı compressor'a yönlendirilir.

  Portico 5012 üzerindeki mikrofon girişleri balanslı fakat izole (floating) değildir. TLA (Transformer Like Amplifier), sıfır kazançta +25 dBu giriş sinyali sağlayan gerçek bir giriş transformatöründen sonra gelmektedir. Bu şekilde hem ‘elektronik olarak balanslı’, hem de gerçek transformatör giriş avantajı sağlanmaktadır.

  72 dB'lik kazanca ek olarak 5015 üzerinde faz, mute, phantom power, 20-250 Hz arası ayarlanabilen yüksek geçirgen filtre ve klasik tasarımlarda duyabileceğiniz, sese zengin bir sıcaklık ve dolgunluk veren "silk" düğmesi bulunmaktadır.

  Kazanç kontrolü yapabilmek için V.C.A. (Voltaj kontrollü amplifikatör) kullanılmıştır. Tüplü, ayrık elemanlı, entegre devreli ve doğal olarak non-lineer elemanlı olarak tasarlanabilen bu amplifikatörler compressor'un çıkışına vereceği sesin karakteristiğini belirleyen temel elemanlardır. Sese eklenen bu karakteristik müzikal olarak çok güzel veya kesinlikle kabul edilmez olabilir. 5015'te kullanılan compressor'de sese hiçbir renk katmayan, şeffaf olarak çalışan düşük toleranslı, düşük gürültülü, düşük distorsiyonlu V.C.A.’lar kullanılmıştır.

  Tüm portico modelleri giriş ve çıkış transformatörleri ve tümü ile ayrık elemanlı devreler kullanmaktadırlar. Hatta kullanılan line amplifikatörleri hiç bir kazanç verilmeden kullanıldıklarında dahi günümüzün dijital kaynaklı soundlarını farkedilebilir şekilde toparlamaktadır. Tüm bunlar Portico 5015'in yüksek kaliteli bir audio zincirinde rahatlıkla kullanılabilmesini sağlamaktadır.

  Garanti Bilgisi
  :
  24 ay
Bizimle İletişime Geçin
Atakan İlhan
Burak Güler
Sedef Güler
0850 532 69 19 - destek@maydanozmuzik.com
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.