Paylaş:
Yeni
Stok Kodu
:
15330
Stok Durumu
:
Yok
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Beni Ara
 • Hızlı Mesaj
 • Öneri Kutusu
 • Tavsiye Et
 • Drawmer - 1973
  3 bant FET Stereo kompresör

  Ödüllü 1973 modeli, hiçbir tam bant kompresörün sunamayacağı çok bantlı, ses şekillendirme ve kontrol edebilmek adına çeşitlilik sunar.


  Ünlü dinamizm işlemcileri alanını genişleten Drawmer, her mühendisin beğeneceği uygun fiyatlı bir üç bantlı stereo FET kompresörünü sunar - 1973. 30 yıllık gelişim ve tecrübenin doruk noktası olan 1973, dünya çapındaki Drawmer S3'ün işlevselliğini ve kontrolünü bir araya getiriyor. Meşhur 1960 ve 1968 modellerine aşinalığı ve kalitesiyle geleneksel tekli tam bant kompresör fiyatına üç şeffaf, sezgisel kompresör bandı sağlıyor.

  1973 tam bant kompresörden nasıl farklı? Özünde, 1973, ses sinyalini üç frekans bandına bölerek her bir bölünmüş sinyali daha sonra kendi kompresöründen geçirir ve bağımsız olarak ayarlanabilir kılar ve ardından sinyaller tekrar birleştirilir ve nihai wet/ dry miksi ve seviyeleri ayarlanır. Avantajı, bir bandın kompresörünün diğerleri üzerinde hiçbir etkisi olmamasıdır.

  3 bant kompresörün nesi iyi? 1973 tek ban bir kompresörün asla ulaşamayacağı özelliklere sahiptir. Örnek olarak bir akustik gitarın, çellonun veya basgitarın düşük notalarda boğuk ses vermesini yüksek frekansları inceltmeden engeller.

  Çok sesli bir ses parçası mı kaydetmek istiyorsunuz? Tını, ayrıntı ve netliği ortadan kaldırmadan kolaylıkla değiştirilebilir. Bas bandında daha ağır kompres eklenmesi sesin kalınlığına ve zenginliğine katkıda bulunur, orta bantta keskinlik kontrol edilirken, yüksek bantta yapılan kompres sesleri iyileştirmede katkıda sağlar. Buna ek olarak, ıslık benzeri sesler kolaylıkla kontrol edilebilir.

  Mastering esnasında, her bant üzerinde bağımsız bir kontrole sahip olmak, problemli bir miksi çözebilir, tek tek enstrümanları dışarı çıkarabilir, parlaklığı / havayı aydınlatabilir veya miksin bir sesin low end kısmını daha geniş hale getirebilir, aynı zamanda 'pompalamak' veya 'nefes alan' olgulardan kaçınarak headroomu genişletebilirsiniz.

  Özellikleri
  • Her bant üzerinde eşik, kazanç, değiştirilebilir atak & release ve gain azaltma ölçer gibi standart sezgisel kontroller.
  • Hızlı tepki veren soft knee F.E.T. tasarımı ile tam kompres aralığında mükemmel sol / sağ ön dinleme imkanı.
  Değişken wet/dry miksine artı olarak çıkış gain düğmeleri harici bir miks cihazına ihtiyaç duymadan, tam ve zahmetsiz bir şekilde miktarı ayarlanabilir paralel kompres sunar.
  Değişken bant ayırma filtreleri oktav slope başına 6dB ile her bant üzerinde değişebilen mute ve bypass seçenekleri sunarak frekans içerisine basitçe tüne in imkanı sunar.
  Big’ ve 'Air' modları en derin bas frekanslarının ve parlak yüksek frekansların korunmasını sağlar.
  Diğer VU metrelerde görülmeyen hızlı geçişlerin kolay izlenmesi için +10dB metre ölçer modu ile iki analog VU metre.
  Her bant üzerinde atanmış gain azaltıcı metreler.
  Dahili düşük gürültüye ve voltaj seçimine sahip lineer güç ünitesi.
  Çelik kasa ile sağlam alüminyum kapak.

  Sezgisel tasarım
  Çok bantlı kompresörler, kontrol sayısından ve zayıf tasarımdan ötürü korkutucu ve kullanımı zor olabilir, bu düşünülerek 1973, sese tam olarak hakim olmakla birlikte mümkün olduğunca basit, tanıdık ve sezgisel olacak şekilde tasarlanmıştır.

  Ön panel, onları birbirinden ayıran değişken Crossover frekans düğmeleriyle soldan sağa dizili üç kompresör bandından oluşur. Sağda büyük, aydınlatılmış V.U. Metre ve hemen altındaki çıkış kontrolleri ile.

  Miks kontrolü - Uygulanan kompres miktarını hassas bir şekilde kontrol edin! Bu, wet (sıkıştırılmış) ve dry (orijinal) sinyalleri birbirine miksleyen ve sıkıştırma miktarını kontrol etmenin basit ve kesin bir yolunu - tek bir düğmenin dönüşüyle ​​- birleştiren 'paralel sıkıştırma' etkisi gibi davranır.

  Çok bantlı sıkıştırmayla ilgili bir eleştiri, etkiyi fazla ileri götürmesi ve bir miksi mahvedebileceğidir - bu, 1973'le Mix kontrolünün sadece az wet ve daha çok dry sinyal kullanılarak kolayca engellenir. Aynı şekilde miks kontrolü daha fazla wet sinyal ekleyerek daha fazla kompres eklenebilir. Bu kadar basit!
  Garanti Bilgisi
  :
  0
%10 indirimli Kazancınız 1.395 TL
Bizimle İletişime Geçin
Burak Güler
Zeki BAŞACAR
Yeşim Soylu
0850 532 69 19 - destek@maydanozmuzik.com
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.