Paylaş:
Yeni
Stok Kodu
:
10220
Stok Durumu
:
Yok
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Beni Ara
 • Hızlı Mesaj
 • Öneri Kutusu
 • Tavsiye Et
 • Adam Audio S6X (Çift)
  Ana Alan Aktif Stüdyo Monitörü 350W ribbon tweeter | 350W midrange | 2x7.5'' 350W woofer | 2x12'' 700W subwoofer (Çift)
  Ana monitörler olan S6X ve S7A Mk2 büyük kontrol odaları ve film stüdyoları için tasarlanmışlardır. Tamamıyle yeni ve çarpıcı bir konsept sunarlar: çok yüksek SPL seviyelerinde ADAM monitörlere has gerçekliği iletmek. ADAM şirketinin ana hedefi, müzik reprodüksiyonunda mümkün olan en iyi doğruluğa erişime ek olarak bas frekanslarda oluşabilecek ekstra vurgulardan uzak durmaktır. Ek olarak, yüksek ses seviyelerinde doğal bir ses karakteristiğine sahip olabilmek için yatay düzlemde geniş bir dağılım açısı gerekmekte buna karşın dikey düzlemde tavandan, yerden veya miksaj konsolundan yansıyabilecek ses dalgalarının önüne geçilmesi için daha dar bir dağılım açısına sahip olunmalıdır. Dikey dağılımda az yansıma; daha iyi imajlama, daha iyi lokalizasyon ve en geniş aralık playback sistemlerinde mümkün olan en iyi transfer anlamına gelmektedir.

  Gelişmiş D‘Appolito-array
  Yedi bağımsız sürücünün aranjmanı şasi ebatlarının aşamalı geçişine olanak tanımaktadır. Bu monitörlerin en önemli yönlerinden biri sürücülerin yatay simetrisi olup, gelişmiş D'Appolito-array olarak adlandırılmaktadır. Eğer sürücüler düzgün şekilde filtrelenirse -daha önce bahsedilen dağılım karakterlerinden ayrı olarak- iki avantajlı sonuç daha bulunmaktadır:

  • Ses bandı aralığında harmonik dağılıma zemin hazırlayan frekansa bağımlı ani yönsel değişiklikler ortadan kaldırılmaktadır. Yönsel ani değişikliklerin ortadan kalkışı frekans plotunda gözükmemekle beraber açıkça duyulabilmektedir - özellikle insan ses gibi kompleks kaynaklardan büyük orkestraların daha geniş sonik paletine kadar tüm aralık materyallerde belirgin olmaktadır.
  • Monitörün dinamik kabiliyeti ses bandında daha eşit olarak dağıtılabilmekte ve 120dB SPL'e sahip yüksek seviyeli kayıt ve miksaj oturumlarında kulaklar yorulmadan çalışılabilmektedir.

  Amplifikatörler
  S6X ve S7A Mk2 monitörler yeni jenerasyon PWM amplifikatör ve switch-mod güç kaynakları kullanmaktadır. Bunlar ekstrem derecede güçlü fakat soğuk amplifikatör montajında birleştirilmiştir. Dahili aşırı yükleme koruması ile birleştirilen bu amplifikatörler konvansiyonel tasarımlarda mümkün olmayacak derecede sabit ve güvenli bir çalışma ısısında güç sağlamaktadır. Amplifikatörler ekstrem derecede düşük çıkış empedansından ötürü damping faktör olarak >4.000 değere ulaşmakta bu da sürücü ünitelerin hareketinde mutlak kontrole imkan vermektedir.

  S6X: Kesinlik ve güç
  S6X günümüzde mümkün olan en tutku sahibi stüdyo monitörlerinden biridir. Özel stüdyolardan dünya standardı jaz stüdyolarına, rock ve orkestra kayıtları ve miksajları yapılan stüdyolarından hip-hop prodüksiyon odalarına kadar endüstri içerisinde yüksek profil bir çok yerde kullanılmaktadır. Sürücülerin yatay simetri konsepti ve cömert diyafram oranları sonucunda bu monitör tüm ses spektrumunda ayrıcalıklı düzgünlükte frekans cevabına ve ekstrem gerçeklikte dinamik reprodüksiyona olanak vermektedir.

  Kontrol panel (S6X & S7A Mk2)
  Ön paneldeki muhtelif kontroller ana monitör kontrollerine yeni bir derece getirmektedir. Giriş kazancı ile birlikte dört sürücü için seviye kontrolleri, frekans spektrumunun her iki tarafında shelving filtreler ve oda içerisinde oluşabilecek 'standing waves' sıkıntıları ile savaşmak için 3 tam parametrik(20-200Hz) EQ bulunmaktadır. EQ, bağımsız veya grup halinde bypass edilebilekte ve giriş sinyali ile mukayese edilebilmesine izin vermektedir.

  Büyük film müziği miksaj odalarında sinema salonlarındaki atmosferin reprodüksiyonunun sağlanmasına ihtiyaç duyulabilmektedir. ISO 2969 standardını sağlaması adına Dolby™ X-curve uygulanmalıdır. X-curve, pink noise kullanarak 2kHz üzerinde her oktav için 3dB kesme sağlayan bir filtre olup S6X ve S7A Mk2 bu filtreye kendi üzerinde sahiptir. Dolayısıyla kullanıcı film miksajında harici bir işleme ünitesine ihtiyaç duymaz.

  Bu ana monitör çok yüksek doğruluk ve güç sunar. 120dB üzeri SPL seviyeleri herhangi bir kompresyon veya sertlik yaratmadan üretilebilir. S6X büyük film ve ses stüdyoları için tek seçenektir.

  Boyut: 28.5' (720 mm) x 37' (940 mm) x 19.5' (490 mm)
  Ağırlık: 213.8 lb (97 kg)
  Garanti Bilgisi
  :
  0
%10 indirimli Kazancınız 22.851 TL
Bizimle İletişime Geçin
Burak Güler
Zeki BAŞACAR
Yeşim Soylu
0850 532 69 19 - destek@maydanozmuzik.com
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.