Manley Laboratories - Mastering Version Massive Passive Stereo EQ

Paylaş:
Yeni
Stok Kodu
:
12369
Stok Durumu
:
Yok
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Beni Ara
 • Hızlı Mesaj
 • Öneri Kutusu
 • Tavsiye Et
 • Manley Laboratories

  SONUNDA MANLEY BU İŞİ ÇÖZECEK AKILLI BİR YOL BULDU...
  ...KAZANÇ ve BANTGENİŞLİĞİ kontrolleri için banka hesabınızı fazla inceltmeyecek bu enteresan mekanik kademeli potansiyometrelere teşekkürler! Bu kontroller Grayhill anahtarların yüksek maliyetini ve kapladığı yeri ortadan kaldırmakta ve herkezin istediği tekrarlanabilir olma özelliğini sağlamakta.


  Mastering Versiyona özel bazı notlar:
  Massive Passive pasif bir tasarımdır ve 'gerçek parametrik' değildir. Gerçek parametrik birbirleriyle etkileşmeyen kontroller demektir. Massive Passive üründe 'KAZANÇ' ve 'BANTGENİŞLİĞİ' birbirleriyle etkileşimdedir (özellikle). 'KAZANÇ' anahtarı 'sabit' olarak her zaman 1/2dB basamaklarda değişiklik sağlamaz. 'BANTGENİŞLİĞİ'ni değiştirdiğiniz zaman kazanç basamakları değişmek mecburiyetindedir ve değişecektir. Normal versiyonda 20dB artış ve kesme sadece bantgenişliği bell modunda tam saat yönünde açıkken veya shelf modunda saat yönünün ters istikametinde tam açıkken sağlanır. Mastering versiyonda ise maksimum artış ve kesme 11dBdir. Buna karşın en geniş bell modunda maksimum artış ve kesme 6dB ve en dar shelf modunda ise maksimum değer 12dB'ye çıkmaktadır. Benzer bir durum bantgenişliği basamakları içinde geçerlidir. Dolayısıyla bu yeni Mastering Versiyon EQ'da her kazanç artış veya kesme basamağında bantgenişliğinin nerede olduğuna bağlı olarak değişiklik sağlandığı için her basamak sabit bir dB değişikliği göstermez. Ancak basamak artışları ne olursa olsun toplamda 16 basamak mevcuttur. FREKANS seçimide kademeli olup her zaman Grayhill anahtarlar kullanılmıştır ve kullanılacaktır. Bu kontrolde shelf mod ile etkileşimdedir.

  Massive Passive 'paralel tasarım' mantığına dayanmaktadır, konvansiyonel 'seri tasarım' modeline değil. Bu bantlarında birbirleri ile etkileşim içerisinde olması demektir. Herhangi bir bantta 20dB artış sağlayabilirsinz ancak o banta yakın veya o frekansta aynı miktarda artış varsa çok az değişiklik olacaktır. Konvansiyonel tasarımlarda iki bant birbiri üzerine eklenir ve sonunda 40dB artış ile elinize distorsiyonla dolu bir çalışma geçer. Bantlar etkileştiği için tahmin edilen basamak miktarları gerçekçi değildir ancak Mastering versiyon ile ayarları tekrarlamanız mümkündür. Etkileşen bantlar için ödeyeceğiniz para çok daha iyi sese sahip bir EQ ünitesi ve garip görünüşlü EQ ayarlarıdır (özellikle).

  Diğer EQ ünitelerin aksine Massive Passive sese 'işlenmiş' karakteri katmadan çok daha fazla EQ işlemesine izin verir. Mastering esnasında 5 veya 6dB kullanıcıların diğer üniteler ile erişebileceği maksimum değer olmasına karşın Massive Passive mühendisleri 'doğal' sonuçlardan uzaklaşmadan ne kadar fazla EQ işlemesi yapabildikleri noktada hayrete düşürmektedir. Eğer 1/2dB basamakların şart olduğu düşünürsek 11 pozisyonlu Grayhill anahtarları modüllere sıkıştırılabilir ancak bu sefer maksimum aralık 5.5dB olacaktır. Yukarıda bahsi geçen noktayı hatırlayın, minimum aralık ise aynı tasarımda 0.2dBlik basamaklarla 1.5dB sunacaktır. Bu yaklaşım bu ünitenin kapasitesi dahilinde olan en kullanışlı aralığı devre dışında bırakmak demektir. Bu özel mekanik kademeli anahtarlar normal versiyonunda kullanılanlar ile aynı potansları kullanmakta, normal versiyonun tüm kazanç aralığını sağlamakta ancak tekrarlanabilir özellik sunmaktadır.

  Mastering versiyonda filtrelerde özellikle mastering amaçları için tasarlanmıştır. Mastering mühendisleri düşünülerek değerleri normal versiyona oranla daha aşağılara ve yukarılara çekilmiştir. Eğer telefon sesi ve benzeri drastik efektler arıyorsanız o zaman normal versiyona yönelebilirsiniz. Bu filtreler gerçekten mastering mühendisleri için yerleştirildi. Ek olarak mastering versiyonda ana kazanç traşlama kontrolleri gerçek 11 pozisyon ve 1/2dB basamaklı Grayhill anahtarlar ile -2.5dBden +2.5dBye ana kazanç traşlaması sunmaktadır. Bu sol/sağ kanalların eşleşmesi ve kalibrasyonu için çok daha fazla güven vermektedir.

  Normal versiyon mu mastering versiyon mu almalıyım kararınızı vermeden ve hatta herhangi bir görüşe sahip olmadan önce en iyi tavsiyemiz, çalışma odanızda bir iki oturumu normal versiyon ünite ile yapmanız. Massive Passive denemeden mastering versiyonunu soran mühendisler olabilir. Önceki ucuz veya pahalı EQ üniteler ilede olan tecrübenizi bilmiyoruz ve özellikle bu ünitelerin Massive Passive ürüne benzer olduğunu da düşünüyor olabilirsiniz. Değil! Lütfen, önce deneyin, sonra karar verin.


  Parametrik Frekanslar
  LOW - 22, 33, 47, 68, 100, 150, 220, 330, 470, 680, 1K
  LM - 82, 120, 180, 270, 390, 560, 820, 1K2, 1K8, 2K7, 3K9
  HM - 220, 330, 470, 680, 1K, 1K5, 2K2, 3K3, 4K7, 6K8, 10K
  HI - 560, 820, 1K2, 1K8, 2K7, 3K9, 5K6, 8K2, 12K, 18K, 27K


  İçerik ve Özellikleri

  İçerik:
  All-Passive ton devre parçaları
  Kendine has Shelf kıvrımları ile band genişliği kontrolü
  Overlapping ve Interleaved frekans seçimleri
  Her band shelf veya bell’e çevrilebilir
  Gain ve line sürücüleri oluşturmak için Vakum tube
  Paralel simetrik topoloji
  Birinci sınıf bileşenler
  HP ve LP filtreleri artı gain trimleri
  Manley mekanik olarak GAIN ve BANDWIDTH kontrol düğmelerini tetikler

  Özellikleri:
  Giriş & çıkışlar dengeli XLR & 1/4' (dengesiz kabul edilir)
  Level +4 dBu nominal, içerisindeki anahtarlar ile -10 operasyonları için ayarlanabilir
  Bypass anahtarı EQ & tube devrelerini bypass’lar (hardwire değildir)
  44 frekans (yaklaşık 1/4 oktav aralığı)
  Frekans aralığı: 22 Hz’den 27 kHz’ye
  EQ Boost/Cut Aralığı: Maksimum 11dB boost veya cut
  Nominal Q aralığı: 1.5’ten 3’e (Shelf modda kendine has aktif)
  Frekans Tepkisi: ±2 dB: 8 Hz’den 60 KHz’ye
  Maksimum Çıkış@ 1.5% THD +37 dBv; +26dBv @ 20 Hz
  THD & Noise (1KHz @ +4 dBu): 0.06%
  Noise Floor (+4dBu refere edilerek): -85 dB (A Weight)
  Dinamik aralığı: 120 dB
  Tube Complement: 2 x 12AU7, 4 x 6414
  Enerji Tüketimi (120/240VAC): 72 watt

  Garanti Bilgisi
  :
  0
%10 indirimli Kazancınız 4.398 TL
Bizimle İletişime Geçin
Burak Güler
Zeki BAŞACAR
Yeşim Soylu
0850 532 69 19 - destek@maydanozmuzik.com
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.