İstanbul Müzik Festivali ile Müzik Dolu Günler Başladı!

İstanbul Müzik Festivali ile Müzik Dolu Günler Başladı!

04 Haziran 2014

İstanbul Kültü Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 42.si düzenlenen İstanbul Müzik Festivali, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen açılış töreniyle resmen başladı. Her yıl klasik müziğe katkıda bulunan birine verilen “Onur Ödülü” bu yıl, etkileyici kariyeri ve Ahmed Adnan Saygun’un eserlerini dünyaya tanıtması nedeniyle  Gülsin Onay’a takdim edildi.

27 Haziran’a kadar devam edecek müzik festivali kapsamında 800’e yakın sanatçı ve orkestrayı İstanbul’da izleme şansına sahip olabileceksiniz.  “Doğanın Şarkısı” konseptli festival kapsamında Sait Faik Abasıyanık, ölümünün 60’ıncı yılı nedeniyle Fazıl Say’ın bestelediği birbirinden özel eserlerle anılacak. 25 Haziran’da Burgazada’da yapılması planlanan konser için Demet Evgar, Songül Öden ve Esra Bezen Bilgin’in de anlatıcı rolünü üstlenmesi bekleniyor.

Steven Isserlis, Isabelle van Keulen, Alexander Raskatov, Nelson Freire, Pepe Romero, Krzysztof Penderecki, Xavier de Maistre, Yuja Wang gibi isimlerle dünyanın önde gelen orkestralarından Sinfonia Varsovia ve Venezüella Teresa Carreño Gençlik Orkestrası’nın da aralarında bulunduğu yüzlerce ismin performansları için yerinizi almanızı öneriyoruz.

 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.